Ζητούνται Φαρμακοποιοί για εργασία σε φαρμακείο στην Λάρνακα, Κύπρου.

  • Υγεία ,Φαρμακευτικά
  • Πλήρους Απασχολησης
  • 2 εβδομάδες πριν
  • ΛάρνακαΚύπρος

  • icon
    Αριθμός Κενών Θέσεων 2 θέσεις
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : Επιθυμητή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

Περιγραφή Εργασίας

Φαρμακοποιοί

Το φαρμακείο μας επιθυμεί να εντάξει στην ομάδα του δύο (2) Φαρμακοποιούς με άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος που έχει αποκτηθεί σε κράτος-μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Προσόντα:

  • Πτυχίο Φαρμακευτικής
  • Άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος αναγνωρισμένη από κράτος-μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης (κατά προτίμηση στην Κύπρο – δεκτές και αιτήσεις από άδειες άλλων χωρών)
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Η/Υ
  • Ομαδικότητα

Αρμοδιότητες:

  • Εξυπηρέτηση πελατών
  • Ομαλή λειτουργία του φαρμακείου
  • Υποστήριξη πωλήσεων στα συμπληρώματα διατροφής και στα καλλυντικά

Παροχές:

  • Υψηλές απολαβές (1800-2200€ καθαρά – χωρίς αποκοπές)
  • Εργασιακή σταθερότητα
  • Ευχάριστο περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης

Πληροφορίες στο τηλ
(κα. Αναστασία) κινητό 0035796767154
η στελνοντας βιογραφικά πατωντας ΕΔΩ

Φαρμακοποιός

Γενική Περιγραφή:
Ο Φαρμακοποιός είναι ο επιστήμονας που γνωρίζει τη σύνθεση, τις ιδιότητες, τις επιδράσεις και τη χρήση των φαρμάκων και τα διαθέτει στην αγορά σύμφωνα με τις ιατρικές συνταγές.
Είναι υπεύθυνος για την πώληση των φαρμάκων και των φαρμακευτικών προϊόντων σύμφωνα με τις συνταγές του γιατρού.
Παρέχει ταυτόχρονα συμβουλές για τη δοσολογία και τον τρόπο χρήσης των φαρμάκων. Μπορεί να παρασκευάζει ορισμένα φάρμακα ύστερα από ιατρική συνταγή ή να παρέχει στους πελάτες του φάρμακα χωρίς συνταγή.
Ακόμη, στο φαρμακείο του διαθέτει καλλυντικά ή άλλα είδη υγιεινής, ιατρικό και ορθοπεδικό υλικό. Πολλές φορές στο πλαίσιο του επαγγέλματός του προσφέρει απλές ιατρικές υπηρεσίες, όπως μετράει την πίεση των πελατών, κάνει εμβόλια, ή ακόμα φροντίζει απλά τραύματα.
Φροντίζει για την τοποθέτηση και ταξινόμηση φαρμάκων και φαρμακευτικών προϊόντων καθώς και για τη συντήρησή τους, ώστε να μην υποστούν αλλοιώσεις. Ένα μέρος του χρόνου του το αφιερώνει σε κάποιες γραφειοκρατικές εργασίες. Υποβάλλει καταστάσεις στα Ταμεία, τηρεί καταστάσεις συνταγών, τοξικών παρασκευασμάτων, ναρκωτικών κ.λπ.
Πηγή: edujob.gr

ergasia.gr

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria