ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΟΘΗΚΗΣ στους Αμπελόκηπους

  • Logistics - Αποθήκευση ,Αποθηκάριος

  • Πλήρους Απασχολησης

  • 3 εβδομάδες πριν

  • Αμπελόκηποι

  • icon
    Μισθός Euro Δεν Ορίστηκε /
  • icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 3 χρόνια
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Απόφοιτος Λυκείου

Περιγραφή Εργασίας

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΟΘΗΚΗΣ

Εμπορική Ανώνυμη Εταιρία με έδρα στη Θεσσαλονίκη και Υποκατάστημα στην Αθήνα αναζητεί Αποθηκάριο για το Υποκατάστημα της στην  περιοχή των Αμπελοκήπων Αττικής

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση και έλεγχο της αποθήκης
  • Οργάνωση και εκτέλεση παραγγελιών
  • Έκδοση παραστατικών
  • Επίβλεψη της διαδικασίας διαχείρισης των αποθεμάτων
  • Συνεχής ενημέρωση του πληροφοριακού συστήματος της εταιρείας και ανάλυση δεδομένων
  • Οργάνωση, επιμέλεια, ασφάλεια και καθαριότητα των χώρων της αποθήκης

Προσόντα:

  • Απόφοιτος Λυκείου
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 3 έτη
  • Εμπειρία στη χρήση ERP προγραμμάτων
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων MS Office
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Μόνιμη συνεργασία
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο, ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Επιβράβευση άριστης απόδοσης
  • Προοπτικές εξέλιξης

Αποστολή αιτήσεων στο efi.g.ven@gmail.com

Γενική Περιγραφή: Ο Υπεύθυνος Διαχείρισης Αποθήκης επιβλέπει και τηρεί όλες εκείνες τις διαδικασίες, ενέργειες και ελέγχους, που απαιτούνται για τη σωστή διευθέτηση, τακτοποίηση, φύλαξη και διακίνηση όλων των υλικών/προϊόντων που φυλάσσονται και διακινούνται στην αποθήκη.
Ο Υπεύθυνος Διαχείρισης Αποθήκης έχει ως έργο τη διακίνηση, ενημέρωση και ασφάλεια των υλικών της αποθήκης. Οι δραστηριότητές του είναι ο καταμερισμός εργασιών στους υπαλλήλους της αποθήκης, η παραλαβή των εμπορευμάτων της αποθήκης, η τροφοδοσία του καταστήματος με προϊόντα και η εξυπηρέτηση των πελατών, ο έλεγχος του stock της αποθήκης, καθώς και η επαφή με πωλητές άλλων εταιρειών και η διενέργεια παραγγελιών.
Για την ορθή λειτουργία του επαγγέλματος απαιτούνται ξύλινες παλέτες και clark για τη μεταφορά των παλετών, μεγάλα καρότσια για τη μεταφορά κιβωτίων και ράφια (ξύλινα ή μεταλλικά) για την τακτοποίηση των εμπορευμάτων. Επίσης, τα τελευταία χρόνια ο Υπεύθυνος Διαχείρισης Αποθήκης χρειάζεται να χειρίζεται τα ειδικά προγράμματα διαχείρισης αποθήκης μέσω Η/Υ.

ergasia.gr

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.

Δεξιότητες εργασίας