Würth Hellas S.A αναζητά CATEGORY MANAGER AUTO DIVISION

  • icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Υπαλληλος Γραφείου
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 2 χρόνια
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣΑν θέλεις να γίνεις μέλος του πιο δυναμικού και αναπτυσσόμενου Τμήματος Product & Marketing στείλε μας τώρα το βιογραφικό σου!!!

Η οικογένεια της Wurth Hellas σε περιμένει!

Προφίλ:

H Würth Hellas S.A. είναι μια ισχυρά αναπτυσσόμενη πολυεθνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στην Ελλάδα από το 1981 με επιτυχία και με αναγνώριση στη διάθεση υλικών στερέωσης,
χημικών, εργαλείων, εξοπλισμού συνεργείου – συστημάτων αποθήκευσης και μέσων ατομικής προστασίας στους κλάδους Αυτοκινήτου – Φορτηγού, Μετάλλου & Δόμησης και Ξύλου.

Με ένα δίκτυο 200 εξειδικευμένων συμβούλων πώλησης, βρίσκεται σε καθημερινή επαφή με όλο το φάσμα των τεχνικών επαγγελμάτων, παρέχοντας, πέρα από τα προϊόντα,
και την τεχνική υποστήριξη που χρειάζονται οι επαγγελματίες πελάτες της.

Βασικές αρμοδιότητες:
  • Γνώση και διαχείριση προϊοντικού χαρτοφυλακίου προϊόντων ( στρατηγικός σχεδιασμός, κύκλος ζωής )
  • Παρακολούθηση δεικτών πωλήσεων και ενημέρωση πορείας (reporting)
  • Εμπορική ανάλυση προϊόντων ( νέων & υφιστάμενων), με ιδιαίτερη έμφαση στην ανάλυση και σύγκριση με τον ανταγωνισμό και τα μερίδια αγοράς
  • Συναντήσεις με προμηθευτές
  • Εκπαίδευση & υποστήριξη σε αντιπροσώπους πωλήσεων και στους εκπαιδευτές
  • Υλοποίηση στρατηγικής μάρκετινγκ και προωθητικών ενεργειών
Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο από ΑΕΙ/ΑΤΕΙ (Διοίκηση Επιχειρήσεων, Marketing, Μηχανολογία)