• icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : Απαιτούμενη προϋπηρεσία
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτερη Μόρφωση (ΙΕΚ/Τεχνικές Σχολές)

Περιγραφή Εργασίας

ΘΡΕΨΙΣ A-Ω ΑΙΓΑΛΕΩ αναζητεί ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟ

Αποθηκάριος – Αιγάλεω

Η ΘΡΕΨΙΣ “A-Ω” Μ. ΕΠΕ, εταιρεία διανομής Παραδοσιακών και Βιολογικών Προϊόντων, με όραμα τη διάδοση της Θεραπείας μέσω της Τροφής, ζητά να ενισχύσει την ομάδα της και να προσλάβει:

ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟ

Περιγραφή Θέσης

  • Οργάνωση & Έλεγχος αποθήκης
  • Προετοιμασία & έλεγχος παραγγελιών προς τους πελάτες
  • Παραλαβές προϊόντων & Οργάνωση  Επιστροφών
  • Διενέργεια τακτικών -έκτακτων απογραφών
  • Ετικετοκόλληση και κιβωτιοποίηση των Private Label προϊόντων
  • Τακτικές Απογραφές έλεγχος αποθήκης
  • Οργάνωση παραγγελιών προς προμηθευτές

 Προφίλ Υποψηφίου

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Λυκείου, ΙΕΚ ή ΤΕΙ
  • Βασική Γνώση αγγλικής γλώσσας.
  • Υπευθυνότητα, προσοχή στην λεπτομέρεια και επαγγελματική συνέπεια
  • Συνέπεια, οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευγένεια, ομαδικότητα, συνεργασία και ευελιξία
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Κάτοχος διπλώματος ΙΧ
  • Κάρτα ανεργίας

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση – Αορίστου χρόνου
  • Αποδοχές ανάλογων προσόντων
  • Ασφαλές εργασιακό περιβάλλον
  • Πενθήμερη εργασία με πρωινό ωράριο
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία

Θα εκτιμηθούν :

  • Συστατικές από προηγούμενη εργασία

Αναζητούμε και προσφέρουμε τρόφιμα υψηλής διατροφικής αξίας με κύριο στόχο μας την υγεία του ανθρώπου.

Αποστολή βιογραφικών: info@threpsis.com
Τηλέφωνο επικοινωνίας 210-5315440

Ζητάς  εργασία ; Ενημερώσου για τις τελευταίες αγγελίες εργασίας  ΤΩΡΑ στο ergasia.gr

εύρεση εργασίας

Οι αρμοδιότητες του Αποθηκάριου περιλαμβάνουν:

Προετοιμασία και ολοκλήρωση παραγγελιών αποθήκης προς παράδοση ή παραλαβή σύμφωνα με το πρόγραμμα

Παραλαβή και επεξεργασία προϊόντων αποθέματος αποθήκης

Διεξαγωγή ελέγχων αποθεμάτων αποθήκης και τήρηση υψηλών προτύπων ποιότητας για ελέγχους

Ο κλάδος τροφίμων και αγροτικών προϊόντων ανέκαθεν ήταν από τους σημαντικότερους εξαγωγικούς κλάδους της χώρας με ιδιαίτερα ισχυρή παρουσία στις Ευρωπαϊκές αγορές τροφίμων και ολοένα αυξανόμενη παρουσία στην Αμερικανική αγορά.. Από το ελαιόλαδο μέχρι τα προϊόντα αλευροποιίας, το μέλι, τα επεξεργασμένα κρέατα και τα έτοιμα γεύματα, οι ελληνικές επιχειρήσεις έχουν αξιοποιήσει τα ανταγωνιστικά πλεονεκτήματα που τους έχουν προσφερθεί από την ελληνική πρωτογενή παραγωγή, προκειμένου να εισέλθουν και να παραμείνουν ανταγωνιστικές στις παγκόσμιες αγορές, καθιστώντας την παραγωγή τροφίμων και αγροτικών προϊόντων ως έναν από τους πιο δυναμικούς κλάδους της ελληνικής μεταποίησης.

Είναι επίσης ένας τομέας όπου οι ελληνικές επιχειρήσεις έχουν καταφέρει να καινοτομήσουν και να διαφοροποιηθούν, τόσο από άποψη προϊόντος, αλλά και όσον αφορά στη συσκευασία. Κατά την διάρκεια των τελευταίων 10 ετών, υπάρχουν πολλά παραδείγματα επιχειρήσεων στον τομέα των τροφίμων, οι οποίες έχουν αποσπάσει σημαντικά μερίδια αγοράς στο εξωτερικό, συνδυάζοντας τη χρήση των παραδοσιακών πρώτων υλών στην παραγωγή με καινοτόμες ενέργειες μάρκετινγκ και πρωτοποριακές συσκευασίες.

Στα προσεχή έτη, η αγορά τροφίμων και αγροτικών προϊόντων αναμένεται να συνεισφέρει σημαντικά στην ανάπτυξη του ΑΕΠ, καθοδηγούμενη κυρίως από τα παρακάτω ανταγωνιστικά πλεονεκτήματα και τάσεις τις αγοράς:

Την πρόσφατη στροφή προς οργανικά και φυσικά συστατικά στον ελληνικό γεωργικό τομέα, τα οποία είναι ιδιαιτέρως αναγνωρισμένα και μπορούν να δημιουργήσουν ακόμα μεγαλύτερη προστιθέμενη αξία και υψηλότερο περιθώριο κέρδους.
Την καθιέρωση της Μεσογειακής διατροφής στις Δυτικές χώρες ως κορυφαίο παράδειγμα υγιεινής, φυσικής διατροφής.
Τους βασικούς παράγοντες υγείας, φυσικής ευεξίας και ευχαρίστησης, οι οποίοι καθορίζουν τις προτιμήσεις των αναπτυγμένων οικονομιών.

Την αυξανόμενη τάση για αυτάρκεια και μεγάλη ασφάλεια στα τρόφιμα.
Τη δυναμική ανάπτυξης συνεργατικών σχηματισμών καινοτομίας και έρευνας και ανάπτυξης σε εξειδικευμένους τομείς τροφίμων, συνδυάζοντας την ευρωπαϊκή χρηματοδότηση, το έργο ερευνητικών και ακαδημαϊκών ινστιτούτων και το ενδιαφέρον μεγάλων βιομηχανιών για την εφαρμογή νέων τεχνολογιών.
Με βάση το υπάρχον περιβάλλον, οι Ελληνικές εταιρίες παραγωγής τροφίμων μπορούν να εκμεταλλευτούν την σχετικά μικρή τους κλίμακα, την εύκολη πρόσβαση που έχουν σε υψηλής ποιότητας πρώτες ύλες και τη μεγάλη απήχηση της Μεσογειακής διατροφής, έτσι ώστε να διαφοροποιηθούν από τους διεθνείς παραγωγούς τροφίμων, να αποκτήσουν κυρίαρχη θέση στην παγκόσμια αγορά και να τοποθετηθούν σε ποιοτικότερες και υψηλότερης τιμής προϊοντικές κατηγορίες.

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.