Τεχνολόγος Τροφίμων (νομός Καρδίτσας)

  • Τεχνολόγος Τροφίμων
  • Πλήρους Απασχολησης
  • 2 εβδομάδες πριν
  • Καρδίτσα

  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : Απαιτούμενη προϋπηρεσία
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

Περιγραφή Εργασίας

THEONI

Η εταιρία ΘΕΟΝΗ ζητά για εργασία Τεχνολόγο Τροφίμων. Η εταιρεία THEONI – MINERAL WATER AE, με 24 Διεθνή Βραβεία Ποιότητας αναζητά Τεχνολόγο Τροφίμων.  Η θέση έχει ως βάση εργασίας τη Βατσουνιά Καρδίτσας

Αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση ποιοτικών ελέγχων (οπτικών – μικροβιολογικών – φυσικοχημικών, δημιουργία υποστρωμάτων εργαστηρίου)
  • Εκτέλεση σταδίων παραγωγής και τελικού προϊόντος, σύμφωνα με σχετικό πρόγραμμα
  • Πλήρης μικροβιολογική ανάλυση έτοιμου προϊόντος και ενδιάμεσων σταδίων
  • Φυσικοχημική ανάλυση έτοιμου προϊόντος και ενδιάμεσων σταδίων ανά 2 ώρες
  • Έλεγχος τελικού προϊόντος
  • Ωριαίος έλεγχος κάθε σταδίου παραγωγικής διαδικασίας.
  • Υποστήριξη κατά τον έλεγχο πιστοποιήσεων
  • Ποιοτικός Έλεγχος Α’ Υλών, σε συνεργασία με το τμήμα της Αποθήκης
  • Βαθμονόμηση εξοπλισμού εργαστηρίου
  • Επιθεώρηση Εγκαταστάσεων, σε περίπτωση απουσίας του ΥΔΠ.

Γνώση, δεξιότητες και εμπειρία:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Χημικού/Τεχνολόγος Τροφίμων ή ΤΕΙ Τεχνολόγος Τροφίμων
  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε εργοστάσιο τροφίμων
  • Απαραίτητη η γνώση συστήματος διασφάλισης ποιότητας ISO
  • Δυνατότητα άνετης συνεργασίας με όλα τα επίπεδα της ομάδας διαχείρισης
  • Γνώση Αγγλικών
  • Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν ολοκληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις

Η ΑΗΒ Γκρουπ ΑΕ ιδρύθηκε το 1996, εισερχόμενη δυναμικά στην αγορά του εμφιαλωμένου νερού το 2013, με την κατασκευή της πλέον σύγχρονης ελληνικής μονάδας εμφιάλωσης του φυσικού μεταλλικού νερού «Θεόνη», στη Βατσουνιά, του νομού Καρδίτσας.

ΟΡΑΜΑ

Με συνέπεια στο όραμα του ιδρυτή της εταιρείας Βασίλη Τσέλιου και των συνεργατών του για μία καινοτόμα μονάδα παραγωγής υψηλών διεθνών προδιαγραφών, η εμφιάλωση του νερού πραγματοποιείται σε μία υπερσύγχρονη μονάδα που απασχολεί 40 άτομα προσωπικό και λειτουργεί σε πλήρη εναρμόνιση με το φυσικό περιβάλλον.

Η μονάδα εγκαινιάστηκε το 2013, με αυτοχρηματοδοτούμενη επένδυση 5 εκατ. ευρώ. Νέες επενδύσεις έχουν δρομολογηθεί για την επέκταση της παραγωγικής δυνατότητας της εταιρείας προκειμένου να ανταποκριθεί στη συνεχώς αυξανόμενη ζήτηση.

Εφόσον ενδιαφέρεστε για την θέση, παρακαλούμε να μας αποστείλετε το βιογραφικό σας στο:

hr@theoniwater.gr

Όλες οι πληροφορίες που θα μας αποστείλετε θα παραμείνουν άκρως εμπιστευτικές

ergasia.gr

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria