ΤΕΧΝΙΚΟΣ / ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (ΓΕΡΜΑΝΙΑ)

  • Mechanic Engineer Μηχανικοί

  • Πλήρους Απασχολησης

  • 2 εβδομάδες πριν

  • Γερμανία

  • icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Αριθμός Κενών Θέσεων 10 θέσεις
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

Περιγραφή Εργασίας

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

Μηχανικός Τεχνικός Εγκαταστάσεων Τηλεπικοινωνιών

Βεστφαλία – Γερμανία

Από κατασκευαστική εταιρεία με έργα στην Ελλάδα και την Γερμανία ζητείται Μηχανικός Τεχνικός Εγκαταστάσεων Τηλεπικοινωνιών για το τμήμα τηλεπικοινωνιακών έργων (τμήμα κατασκευής έργων κινητής τηλεφωνίας)
Ο υποψήφιος θα είναι μέλος ομάδας τεχνικών/εναεριτών που θα διεκπεραιώνει έργα σε σταθμούς κινητής τηλεφωνίας στην Γερμανία (περιοχή Dusseldorf, North Rhine-Westphalia) .
(υπάρχουν ανοιχτές θέσεις : επικεφαλής ομάδας (team leader), τεχνικός, εναερίτης)

Αρμοδιότητες:
• Εγκατάσταση και ενεργοποίηση Τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού (Antennas, RRU, BBU, Fiber optic, DC Cable) σε εγκαταστάσεις κεραιών κινητής τηλεφωνίας
• Εγκατάσταση και ενεργοποίηση MW Links
• Εγκατάσταση καλωδίων -μετρήσεις

Απαραίτητα Προσόντα:
• Εμπειρία σε εγκαταστάσεις τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού- κεραιών κινητής τηλεφωνίας.
• Εμπειρία εναερίτη επιθυμητή

Δεκτές αιτήσεις και από υποψήφιους χωρίς εμπειρία -υπάρχουν και θέσεις για νέους χωρίς εμπειρία με διάθεση να εξειδικευτούν σε ένα δυναμικό κλάδο όπως είναι οι τηλεπικοινωνίες.

Παροχές:
• Πολύ καλός/ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
• Δυνατότητα για επαγγελματική ανέλιξη σε ένα σύγχρονο αντικείμενο όπως είναι η τεχνολογία 4G και 5G στις εγκαταστάσεις δικτύων και κινητής τηλεφωνίας
• Συμμετοχή των υπαλλήλων σε εκπαίδευση και πιστοποίηση σε σχέση με τον τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό

Σημ.: Υπάρχουν θέσεις εργασίας τόσο στην Γερμανία όσο και στην Ελλάδα (η εταιρεία έχει έργα στην Γερμανία και στην Ελλάδα)

Αιτήσεις στο office@protergon.com

ergasia.gr

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.