ΤΕΡΝΑ Α.Ε. αναζητά: Μηχανικό Κατασκευής Η/Μ Εγκαταστάσεων (Λέσβος, Χίος)

  • Μηχανικό Κατασκευής Η/Μ Εγκαταστάσεων

  • Πλήρους Απασχολησης

  • 11 μήνες πριν

  • Μυτιλήνη

  • icon
    Μισθός Euro Δεν Ορίστηκε / Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Ηλεκτρολόγος
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : Απαιτούμενη προϋπηρεσία
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα ΠΕ Πανεπιστημιακης Εκπαιδευσης

Περιγραφή Εργασίας

Description

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά: Μηχανικό Κατασκευής Η/Μ Εγκαταστάσεων (Λέσβος, Χίος)

Αρμοδιότητες:
  • Παρακολουθεί και συντονίζει την κατασκευή των Η/Μ εργασιών των Εγκαταστάσεων, την έγκαιρη και σωστή εφαρμογή σχεδίων / μελετών και την ολοκλήρωση των εργασιών σύμφωνα με τα χρονοδιαγράμματα
  • Συντονίζει τους εργοδηγούς και το προσωπικό του εργοταξίου
  • Εποπτεύει τις H/M εργασίες και τους υπεργολάβους
  • Συμμετέχει στο συντονισμό όλων των εργασιών του Έργου
  • Προλαμβάνει και επιλύει τεχνικά προβλήματα κατασκευής του Έργου
  • Διενεργεί, συντονίζει και παρακολουθεί τους ελέγχους και τις δοκιμές του Η/Μ εξοπλισμού
  • Είναι υπεύθυνος για την πρόοδο των εργασιών βάσει του χρονοδιαγράμματος
  • Ενημερώνει τον Εργοταξιάρχη & τον Project Manager για την εξέλιξη του Έργου
  • Παρακολουθεί τις υποχρεώσεις των προμηθευτών
  • Παρακολουθεί και ελέγχει τις δαπάνες του Έργου
  • Ελέγχει τις πιστοποιήσεις των υπεργολάβων
  • Διασφαλίζει την επάρκεια του αποθέματος των Η/Μ υλικών
  • Προβαίνει σε έρευνα αγοράς υλικών και συμμετέχει στη σύνταξη κοστολογίων και τεχνικών προσφορών
  • Επικοινωνεί με υπηρεσίες και συνεργεία
  • Βρίσκεται σε συνεχή επαφή και επικοινωνία με τον Κύριο του Έργου (Πελάτη)
Απαιτούμενα Προσόντα:
  • Ηλεκτρολόγος ή Μηχανολόγος Μηχανικός ΤΕΙ / ΑΕΙ
  • 3 έτη κατ’ ελάχιστο εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Πολύ καλή γνώση MS Office, AutoCAD
Δεξιότητες:
  • Οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδικότητα
  • Γρήγορη ανταπόκριση σε συνθήκες εργασιακής πίεσης
  • Αποτελεσματική διαχείριση ταυτόχρονα πολλών θεμάτων
  • Εργατικότητα, συνέπεια, προσαρμοστικότητα
  • Προθυμία για συνεχή ανάπτυξη & βελτίωση
Παροχές Εταιρείας:
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τα συγκεκριμένα προσόντα και μόνον, παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με την ένδειξη “ΤΕ-ΜΚΕ-1221”

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.