ΤΕΜΑΚ Α.Ε αναζητά Διευθυντή Πωλήσεων Εξωτερικού

  • Διευθυντή Πωλήσεων
  • Πλήρους Απασχολησης
  • 3 εβδομάδες πριν
  • Ελλάδα ,Αχαρνές Μενίδι

  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Διευθυντή Πωλήσεων
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 5 χρόνια
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

 Πλήρης Απασχόληση    Αθήνα
Περιγραφή Θέσης    EXPORT SALES MANAGER

Η εταιρεία ΤΕΜΑΚ Α.Ε., με ηγετική θέση στον κλάδο της ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΝΕΡΟΥ, ζητά να προσλάβει :
ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ:

Περιγραφή θέσης:

  • Διατήρηση και επέκταση υφιστάμενου πελατολογίου
  • Έρευνα και ανάπτυξη νέων αγορών και πελατών.
  • Διαχείρηση ,οργάνωση και αξιοποίηση πωλητών και αντιπροσώπων.
  • Αύξηση των πωλήσεων στις Διεθνείς αγορές.

Προφίλ
υποψηφίου:

  • Επαγγελματική εμπειρία (5) ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Πτυχίο ΑΕΙ.
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας και Η/Υ.
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες.
  • Ευελιξία, ομαδικότητα ,οργανωτικότητα.
  • Προσήλωση στο αποτέλεσμα.

Παροχές εταιρείας:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας.
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια αναπτυσσόμενη εταιρεία.

Αποστολή Βιογραφικών

(Θέμα: EXPORT SALES MANAGER)

(Θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.)

Κωδικός αναφοράς  EXPORT SALES MANAGER
Η ΤΕΜΑΚ είναι Ελληνική Εταιρεία με αντικείμενο την μελέτη, τον σχεδιασμό και την παραγωγή συστημάτων επεξεργασίας νερού και τον εξοπλισμό δικτύων ρευστών.

Από το 1980, η ΤΕΜΑΚ έχει καταξιωθεί στην ελληνική αγορά, υλοποιώντας την ΑΠΟΣΤΟΛΗ της που είναι να διαθέτει με επιτυχία:

  • Λύσεις με συστήματα υψηλής ποιότητας, στην επεξεργασία νερού, πανελλαδικά και διεθνώς, κατακτώντας μία υπολογίσιμη θέση στη Διεθνή αγορά.
  • Λύσεις με εξοπλισμό υψηλής ποιότητας στα δίκτυα ρευστών κατακτώντας μια από τις πρώτες θέσεις στην Ελληνική αγορά.

Έτσι συμβάλλει στην ανάπτυξη της χώρας μας και στη βελτίωση της ποιότητας ζωής με φιλικό τρόπο για το περιβάλλον.

Η επιτυχημένη προσπάθειά της, τη φέρνει καθημερινά όλο και πιο κοντά στο ΟΡΑΜΑ και στους ΣΤΟΧΟΥΣ της:

  • Να είναι για τους πελάτες της ο ιδανικός συνεργάτης, που τους παρέχει τις βέλτιστες λύσεις.
  • Οι εργαζόμενοι στην ΤΕΜΑΚ να προοδεύουν και να εκδηλώνουν την ικανοποίησή τους από τις δυνατότητες που τους προσφέρονται, για προσωπική ανάπτυξη και επαγγελματική καταξίωση.
  • Το κοινωνικό σύνολο να αναγνωρίζει το κύρος της και την προσωπική αξία των στελεχών της, μέσα από τις σχέσεις που δημιουργούν και διατηρούν με τους ανθρώπους των οποίων η ζωή και οι ανάγκες επηρεάζονται από τις δραστηριότητες της ΤΕΜΑΚ.

Η ΤΕΜΑΚ είναι ελληνική εταιρεία που από το 1980 προσφέρει λύσεις και υποστήριξη στους πελάτες της στην επεξεργασία νερού και στον εξοπλισμό δικτύων ρευστών. Η λειτουργία της από το σχεδιασμό, κατασκευή, εγκατάσταση και υποστήριξη είναι πιστοποιημένη κατά ISO 9001:2008 και 14001:2004.  Το 2015 η ΤΕΜΑΚ πιστοποιήθηκε με το OHSAS 18001:2007 για την Υγεία, την Ασφάλεια και την Εργασία.

Διαθέτει ιδιόκτητες εγκαταστάσεις περίπου 7600 τετραγωνικών μέτρων σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη που περιλαμβάνουν αποθήκες, χώρο κατασκευών και συντήρησης, εκθέσεις και γραφεία. Στην ΤΕΜΑΚ εργάζονται πάνω από 75 στελέχη (μηχανικοί, τεχνικοί, διοικητικό προσωπικό). Οι μηχανικοί είναι συνέχεια κοντά στους πελάτες, ενώ το τεχνικό τμήμα ανταποκρίνεται άμεσα στις ανάγκες εγκατάστασης και συντήρησης εξοπλισμού.

Πελάτες μας :

  • Βιομηχανίες
  • Ξενοδοχεία – Ιδιώτες
  • Δήμοι – ΔΕΥΑ
  • Δημόσιοι Οργανισμοί
  • Νοσοκομεία – Κλινικές
  • Θερμοκήπια
  • Ναυτιλία

ΜΕΛΕΤΑΜΕ – ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΥΜΕ – ΕΓΚΑΘΙΣΤΟΥΜΕ – ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ

ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ ΚΕΡΔΟΦΟΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria