PRAKTIKER αναζητά TRAINING MANAGER Αθήνα

  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Επιβλεπων
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 5 +
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑΣ

H Praktiker Hellas αποτελεί το Νo. 1 Ελληνικό Δίκτυο καταστημάτων DIY & Home Improvement, που εκπαιδεύει τους καταναλωτές στη φιλοσοφία «Φτιάξ’ το μόνος σου» (Do-it-Yourself) από το 1991. Με μία πορεία περίπου 30 χρόνων, έχουμε εξελίξει το δίκτυό μας σε one-stop-shop για είδη σπιτιού και κήπου. Με την ομάδα των 1.600 εργαζομένων μας, το ταχέως αναπτυσσόμενο e-shop, το εξειδικευμένο τμήμα b2b και το πανελλαδικό δίκτυο 16 καταστημάτων μας, συνολικής έκτασης 100.000 τ.μ., εργαζόμαστε καθημερινά για να προσφέρουμε ολοκληρωμένες υπηρεσίες και λύσεις με 50.000 προϊόντα σε περισσότερους από 6.000.000 πελάτες μας ετησίως.

Αναζητούμε τον κατάλληλο υποψήφιο που θα καλύψει τη θέση Training Manager στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας μας

Πιστεύεις ότι η Εκπαίδευση είναι το Α και το Ω για την ανάπτυξη των εργαζομένων μιας εταιρίας; Είσαι άνθρωπος επικοινωνιακός, οργανωτικός και εργάζεσαι με συνέπεια για το αποτέλεσμα; Θέλεις να εργαστείς σε μια μεγάλη και δομημένη εταιρεία του λιανεμπορίου; Στείλε μας σήμερα το βιογραφικό σου και πάρε θέση στη δυναμική ομάδας μας!

Αρμοδιότητες:
• Διερευνά και προσδιορίζει τις εκπαιδευτικές ανάγκες των εργαζομένων της εταιρίας, σχεδιάζοντας τα κατάλληλα εκπαιδευτικά προγράμματα και καταρτίζοντας τον ετήσιο προϋπολογισμό εκπαίδευσης
• Δημιουργεί εκπαιδευτικό υλικό και παρουσιάσεις για τα σεμινάρια
• Είναι βασικός εισηγητής σε πλήθος σεμιναρίων ενώ έχει την ευθύνη εκπαίδευσης και υποστήριξης των εσωτερικών εκπαιδευτών των καταστημάτων
• Είναι υπεύθυνος για τη διαδικασία πιστοποίησης πωλητών, εμπλουτίζοντας τη με νέες κατηγορίες προϊόντων
• Μεριμνά για τη διαχείριση των υποχρεώσεων της εταιρίας απέναντι σε εξωτερικούς συνεργάτες και σε ΛΑΕΚ
• Συντάσσει και παρακολουθεί τα kpi’s εκπαίδευσης
• Αναζητά ενεργά αποτελεσματικές μεθόδους κατάρτισης και βέλτιστες πρακτικές στον τομέα της εταιρικής εκπαίδευσης
• Συμμετέχει σε project του ευρύτερου τομέα Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού

ΑΠΑΙΤHΣΕΙΣ ΘEΣΗΣ

Προφίλ υποψηφίου:
• Απόφοιτος ΑΕΙ/ ΤΕΙ κατά προτίμηση Διοίκησης Ανθρώπινων Πόρων ή Διοίκηση Επιχειρήσεων
• Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
• Εργασιακή εμπειρία άνω των πέντε (5) ετών σε ανάλογη θέση ευθύνης κατά προτίμηση σε εταιρία λιανικού εμπορίου
• Πιστοποίηση εισηγητή
• Εμπειρία διαχείρισης πλατφόρμας e-learning θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
• Πολύ καλή γνώση MS Office
• Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, ομαδικότητας, οργάνωσης και προτεραιοποίησης
• Αυτοπαρακίνηση, υπευθυνότητα και συνέπεια

Η εταιρία προσφέρει:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Πρόγραμμα ιδιωτικής νοσοκομειακής κάλυψης και εκπτώσεις προσωπικού
• Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
• Συνεχή εκπαίδευση
• Ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria