ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

  • Mechanic Engineer Μηχανικοί, Πολιτικός Μηχανικος

  • Πλήρους Απασχολησης

  • 3 εβδομάδες πριν

  • Αθήνα

  • icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 5 χρόνια
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

Περιγραφή Εργασίας

Ideales Group

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΩΝ: info@ideales.gr

Ο 100% ελληνικός Όμιλος Ideales είναι ο μεγαλύτερος κατασκευαστής ιδιωτικής και επαγγελματικής πισίνας. Επιπλέον προσφέρει μοντέλα spa/τζακούζι για Υδροθεραπεία και Υδρομασάζ (Ideales Spa). Παράλληλα επεκτείνεται δυναμικά στον κατασκευαστικό κλάδο (Ideales Κατασκευαστική) και στον τομέα των διακοπών υψηλού επιπέδου (Ideales Resort).

Περιγραφή θέσης

O/Η Πολιτικός Μηχανικός θα ενταχθεί στο Τμήμα Έργων και θα συντονίζει τις λειτουργίες σχεδιασμού, μελετών και προγραμματισμού έργων εξασφαλίζοντας την πλήρη ικανοποίηση του πελάτη με στόχο την άριστη ποιότητα, αξιοπιστία και ταχύτητα επικοινωνίας και κατασκευής.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη του συντονισμού προγράμματος εκτέλεσης έργων.
  • Επίβλεψη της οργάνωσης των συνεργείων με τους Εργοδηγούς, Τεχνίτες και Εργολάβους της Εταιρίας.
  • Έλεγχος κοστολογικών δεδομένων ολοκληρωμένων έργων και παρακολούθηση κόστους τρεχόντων έργων.
  • Έλεγχος της ποιότητας των έργων.
  • Τεχνική υποστήριξη σε θέματα μελετών και κατασκευής με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση του Πελάτη.

Προσόντα για την θέση:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού
  • Τουλάχιστον 5 έτη προϋπηρεσίας στον κλάδο επίβλεψης έργων (επιθυμητή η εμπειρία σε κατασκευαστική εταιρία πισίνας)
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office & και επιθυμητή η καλή γνώση PYLON
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικά και γραπτά)

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Αποτελεσματικότητα στην αντιμετώπιση προβλημάτων
  • Οργάνωση, μεθοδικότητα και προσαρμοστικότητα
  • Πρωτοβουλία, δυναμισμός, δημιουργικότητα
  • Θέληση για προσωπική ανάπτυξη

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Πλήρης απασχόληση με ασφαλιστική κάλυψη
  • Συμμετοχή σε πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης

ΓIATI O ΌMΙΛΟΣ IDEALES

Οι Εργαζόμενοι μας, Η Δύναμη μας

Για την Ideales, πρωταρχικός στόχος είναι η ευημερία των Εργαζομένων, ώστε όλοι μαζί να προσφέρουμε τα μέγιστα σε κάθε Πελάτη μας.

Το εργασιακό περιβάλλον που έχουμε δημιουργήσει, αποτελεί case study σε εταιρίες, πανεπιστήμια και οργανισμούς ανά τον κόσμο.

Φροντίζουμε τους Ανθρώπους μας παρέχοντας ένα δίκαιο, ασφαλές, δυναμικό περιβάλλον με δυνατότητες εξέλιξης για όλους.

Εφαρμόζουμε ένα καθ’ όλα αξιοκρατικό σύστημα αξιολόγησης και ανταποδοτικότητας, ενώ επιδιώκουμε συστηματικά την επίτευξη ισορροπίας μεταξύ ιδιωτικής και επαγγελματικής ζωής.

Επενδύουμε στη δια βίου εκπαίδευση των Εργαζομένων μας. Σεμινάρια εντός και εκτός Ελλάδος, σεμινάρια μέσω internet, τελευταίας τεχνολογίας προγράμματα και πολλά άλλα.

Ταυτόχρονα, προσφέρουμε στους Ανθρώπους μας ένα φάσμα παροχών, όπως ειδικό πριμ για μείωση σωματικού βάρους και κόψιμο καπνίσματος, δωρεάν διακοπές στις πολυτελείς βίλλες του Ideales Resort, ολοκληρωμένη ομαδική ασφάλεια, επιβράβευση Ανθρώπων της Χρονιάς, και πολλά άλλα.

Οι Εργαζόμενοι μας, Η Δύναμη μας! Χάρη σε κάθε έναν, καθημερινά ξεπερνάμε τους εαυτούς μας, χαρίζοντας χαμόγελα ευχαρίστησης στους Πελάτες μας.

Ψάχνεις εργασία; Μπες στο ergasia.gr και βρες τον επόμενο σταθμό της καριέρας σου!

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.