ΝΕΑ ΟΔΟΣ αναζητεί Προϊστάμενο Διαχείρισης Συστημάτων και Τεχνικής Υποστήριξης

  • Προϊστάμενο Διαχείρισης Συστημάτων και Τεχνικής Υποστήριξης

  • Πλήρους Απασχολησης

  • 9 μήνες πριν

  • Νέα Ερυθραία

  • icon
    Μισθός Δεν Ορίστηκε / Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : Απαιτούμενη προϋπηρεσία
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα ΠΕ Πανεπιστημιακης Εκπαιδευσης

Προϊστάμενος Διαχείρισης Συστημάτων και Τεχνικής Υποστήριξης

Κωδικός Θέσης: ITSL-0921

Σύντομο Προφίλ:

O/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα αποτελεί μέλος του τμήματος IT Infrastructure της Διεύθυνσης Λειτουργίας Αυτοκινητοδρόμων (ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ),
αναλαμβάνοντας την παρακολούθηση και την εποπτεία όλων των συστημάτων που πλαισιώνουν την υποδομή Πληροφορικής
των αυτοκινητοδρόμων που λειτουργεί η Εταιρεία.

Η θέση θα έχει έδρα τις εγκαταστάσεις της εταιρείας στην περιοχή της Νέας Ερυθραίας (νομός Αττικής).

Αρμοδιότητες Ρόλου:

  • Εποπτεύει την ομάδα ευθύνης του στη διαχείριση των συστημάτων που πλαισιώνουν την υποδομή Πληροφορικής των αυτοκινητοδρόμων.
  • Παρακολουθεί την αποτελεσματική παροχή τεχνικής υποστήριξης από τα μέλη της ομάδας ευθύνης του στο σύνολο των εμπλεκομένων χρηστών.
  • Επιβλέπει την εγκατάσταση, διαχείριση και συντήρηση των κεντρικών συστημάτων που λειτουργούν στις κατά τόπους εγκαταστάσεις κατά μήκος των Αυτοκινητοδρόμων.
  • Επικοινωνεί με προμηθευτές και εξωτερικούς συνεργάτες, με σκοπό την εποπτεία των ενεργειών τους και την παρακολούθηση της αποτελεσματικότητας τους.
  • Εποπτεύει την εγκατάσταση και διαχείριση του ενεργού και του παθητικού εξοπλισμού που αφορά το δίκτυο.
  • Προετοιμάζει μηνιαίες αναφορές, με το σύνολο των παρεμβάσεων αντιμετώπισης και επίλυσης προβλημάτων και συχνότητας αυτών, με σκοπό την ενημέρωση της διοίκησης του τμήματος, αλλά και την δημιουργία πλάνου ενεργειών.
  • Συμβάλλει στην εκπόνηση και παρακολούθηση του ετήσιου προϋπολογισμού του τμήματος IT Infrastructure σχετικά με τη διαχείριση συστημάτων και την τεχνική υποστήριξη.
  • Συμβάλλει στη σύνταξη και την αναθεώρηση των εταιρικών διαδικασιών και πολιτικών.

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης στο κλάδο της Πληροφορικής
  • Μεταπτυχιακός τίτλος στην ανάλογη κατεύθυνση θα θεωρηθεί προσόν
  • 3 – 5 έτη προηγούμενης επαγγελματικής εμπειρίας σε αντίστοιχο ρόλο σε εταιρικό περιβάλλον με έμφαση :
  • στη διαχείριση λογισμικών Microsoft Windows (Active Directory, DNS, DHCP, WINS, RAS, DFS, Group Policies, Exchange, Hyper-V κλπ.)
  • σε networking (switches, firewalls κλπ.)
  • Προηγούμενη σχετική εμπειρία σε linux θα θεωρηθεί προσόν
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ & εργαλείων MS Office
  • Άριστη χρήση της αγγλικής γλώσσας

Ο/Η υποψήφιος/α  θα πρέπει να διαθέτει:

  • Αναλυτική σκέψη και μεθοδικότητα
  • Προσανατολισμό στην Ποιότητα και την Απόδοση
  • Αφοσίωση στην Εξυπηρέτηση Πελατών & Πνεύμα Ομαδικής Εργασίας
  • Αποτελεσματική Επικοινωνία
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και προθεσμιών
  • Αίσθημα ευθύνης, συνέπεια και δέσμευση για το αποτέλεσμα

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο αναγράφοντας τον ανάλογο κωδικό της θέσης ITSL-0921.

Ζητάς  εργασία ; Ενημερώσου για τις τελευταίες αγγελιες εργασιας  ΤΩΡΑ στο ergasia.gr

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.