ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ Νέο Ηράκλειο αναζητά Βοηθό Λογιστή

  • FINANCIAL – Οικονομικά – Banking, Βοηθός Λογιστή

  • Πλήρους Απασχολησης

  • 1 έτος πριν

  • Νέο Ηράκλειο

  • icon
    Μισθός Euro Δεν Ορίστηκε / Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Λογιστή- Λογίστρια
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 3 χρόνια
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

Περιγραφή Εργασίας

ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ αναζητά Βοηθό Λογιστή Νέο Ηράκλειο

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Στην Κωτσόβολος, μέλος τους διεθνούς ομίλου Dixons Carphone, πιστεύουμε σε όλα όσα έχεις να προσφέρεις. Γι’ αυτό εδώ, θα βρεις μια εταιρεία που εστιάζει στην τεχνολογία και την καινοτομία, αλλά πρώτα απ’ όλα πιστεύει και επιδιώκει τη συνεχή εξέλιξη των 2.600 ανθρώπων της. Τα νούμερά μας; 93 καταστήματα, 2 σύγχρονα εκπαιδευτικά κέντρα και περισσότερες από 50.000 ώρες εκπαίδευσης τον χρόνο, αφιερωμένες στους ανθρώπους μας. Ο στόχος μας; Να σχεδιάζουμε το αύριο και να φέρνουμε, πρώτοι, νέες τεχνολογίες που θα κάνουν τη ζωή όλων μας καλύτερη.

Join us and be part of the evolution!

 Κύριες Αρμοδιότητες Θέσης:
  • Μηνιαία παρακολούθηση και συμφωνία φορολογικών υποχρεώσεων
  • Φορολογική και λογιστική υποστήριξη καταστημάτων Κύπρου
  • Συνεργασία με λοιπά τμήματα (όπως νομικό, εμπορικό, καταστήματα) και επίλυση φορολογικών ζητημάτων
  • Συμμετοχή στην κατάρτιση των λογιστικών αποτελεσμάτων της εταιρείας
  • Εβδομαδιαία αναφορά θεμάτων λογιστηρίου
  • Συμμετοχή σε νέα projects
  • Υποστήριξη στους ετήσιους φορολογικούς & τακτικούς ελέγχους της εταιρείας

Τι αναζητούμε;

  • Δυνατότητα εργασίας με deadlines και υπευθυνότητα
  • Οργανωτικές δεξιότητες & ομαδικότητα
 Και παράλληλα
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Πολύ καλή γνώση φορολογικών θεμάτων
  • Καλή γνώση διαδικασιών λογιστηρίου
  • Γνώση των Ελληνικών & Διεθνών Λογιστικών Προτύπων (IFRS)
  • Τουλάχιστον 2 – 4 χρόνια εμπειρίας σε θέση φορολογικού συμβούλου (συμπεριλαμβάνοντας εμπειρία από Γενική Λογιστική)
  • Γνώση χρήσης excel & άλλων λογισμικών ERP
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Τι προσφέρουμε;

  • Συνεχή εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
  • Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Ομαδική ασφάλιση
  • Εκπτώσεις στα προϊόντα της εταιρείας μας
  • Δράσεις wellbeing

ΥΠΟΒΟΛΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥ

εύρεση εργασίας στο ergasia.gr

Η Κωτσόβολος είναι εταιρία προϊόντων τεχνολογίας, ηλεκτρονικών και ηλεκτρικών ειδών στην Ελλάδα. Ξεκίνησε από ένα συνοικιακό μαγαζί το 1950[1] στην Αθήνα και σήμερα διαθέτει πανελλαδικό δίκτυο καταστημάτων με 95 φυσικά καταστήματα [2], εταιρικά και franchise, ενώ έχει το δικό της ηλεκτρονικό κατάστημα, kotsovolos.gr [3]. Από το 2005 [4] είναι μέλος της Βρετανικής εταιρίας ηλεκτρικών ειδών, κινητών συσκευών και υπηρεσιών, Dixons Carphone plc.

Τα κεντρικά γραφεία της εταιρίας βρίσκονται στο Νέο Ηράκλειο Αττικής.

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.