ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ αναζητάει Βοηθό ζαχαροπλάστη (έδρα Αθήνα)

  • Βοηθός Ζαχαροπλάστη
  • Πλήρους Απασχολησης
  • 1 μήνα πριν
  • Ελλάδα ,Αθήνα

  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Ζαχαροπλαστης
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 3 χρόνια

Περιγραφή θέσης

  • Nα συμμετέχει στην ποιοτική παρασκευή και την άριστη εμφάνιση των προϊόντων μας
  • Να παρέχει την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση στους πελάτες μας
  • Να διασφαλίζει την εύρυθμη, ποιοτική, παραγωγική και αποτελεσματική λειτουργία του Παρασκευαστηρίου
  • Να συμβάλει ενεργά στην επίτευξη των ποσοτικών και ποιοτικών εταιρικών μας στόχων

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχιούχος Σχολής Ζαχαροπλαστικής
  • Γνώση Αγγλικής Γλώσσας (επιθυμητή)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 3 χρόνια
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Πελατοκεντρική φιλοσοφία
  • Επικοινωνιακές ικανότητες

Προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ – ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥ

ευρεση εργασιας στο ergasia.gr

Γλυκά από τη Μικρά Ασιά

Zαχαροπλαστεία ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
Διαχρονικές συνταγές, αγνά υλικά, αυστηρές προδιαγραφές παρασκευής, συνθέτουν τη μοναδική εμπειρία που ικανοποιεί και τις πέντε αισθήσεις.
Από το 1920
100 χρόνια παράδοση
H IΣΤΟΡIΑ των ζαχαροπλαστείων ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ είναι μία «γλυκόπικρη ιστορία» η οποία ξεκινά από το μακρινό 1920, στη Νίγδη της Μικράς Ασίας.
Πικρή στα πρώτα βήματα, γιατί θεμελιώθηκε πάνω στον πόνο της προσφυγιάς, συνάμα όμως πολύ πολύ γλυκιά, γιατί ἡ δημιουργική απάντηση
της οικογένειας ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ στην πρόκληση αυτή ήταν μια ζαχαροπλαστική του μελιού και των αγνών υλικών.

Ο Γρηγόριος Κωνσταντινίδης, δάσκαλος στο κύριο επάγγελμά του και πατέρας μιας πολυμελούς οικογένειας, δεν αρκέστηκε στην πεπατημένη.
Φύσει ανήσυχο και δημιουργικό πνεύμα, μέσα στις ποικίλες αναζητήσεις του, στράφηκε στο εμπόριο, το οποίο έμελλε να τον φέρει σε μια πρώτη
αλλά καθοριστική επαφή με την τέχνη της ζαχαροπλαστικής.

Ήταν γύρω στα 1920, όταν έστησε το πρώτο υποτυπώδες  ζαχαροπλαστείο της εποχής. Το 1922, μετά την μικρασιατική καταστροφή, η οικογένεια κατέληξε στη Λάρισα.

Το 1932 στην Λάρισα, και μάλιστα ακριβώς στην σημερινή θέση, Παναγούλη 4, άνοιξε το πρώτο μεγάλο σύγχρονο ζαχαροπλαστείο της οικογένειας ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ,
με το όνομα «Κυψέλη». Η «Κυψέλη» έγινε Πανελλήνια γνωστή με τούς κουραμπιέδες, τον χαλβά, το αφράτο τσουρέκι και τέλος το φημισμένο μιλφέιγ, το γλυκό φετίχ
χιλιάδων πελατών των ζαχαροπλαστείων «ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ». Με την Ίδια συνταγή από το 1954, παράγεται και σήμερα αυτό το υπέροχο γλυκό, από την τραγανή σφολιάτα
και την αφράτη κρέμα πατισερί, καλυμμένο με την βελούδινη κρέμα σαντιγί. Όλα αυτά φτιαγμένα με τα πιο αγνά υλικά από επιλεγμένα προϊόντα!

Το 1992 ο Γρηγόρης Λ. Κωνσταντινίδης κατεβαίνει στην Αθήνα και ανοίγει το πρώτο κατάστημα, κάνοντας την πρωτεύουσα να ερωτευθεί τα «χίλια φύλλα» του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ.

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria