ΚΑΥΚΑΣ αναζητά Τεχνίτη Παραγωγής Ηλ Πινάκων

  • Mechanic Engineer Μηχανικοί ,Ηλεκτρολόγοι
  • Πλήρους Απασχολησης
  • 2 μήνες πριν
  • Αχαρνές Μενίδι

  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Ηλεκτρολόγος
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 2 χρόνια
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

ΧΑΜΗΛΗΣ ΤΑΣΗΣ
Join our Team @Κατασκευαστική Μονάδα Πινάκων Αττικής (Μενίδι)

Περιγραφή Θέσης:

Ο κάτοχος της θέσης, έχει την ευθύνη για την σωστή συναρμολόγηση του ηλεκτρικού πίνακα, σε τεχνικό και αισθητικό επίπεδο,
σύμφωνα με τις προδιαγραφές και τα πρότυπα που έχουν καθορισθεί από τον Project Engineer και τις οδηγίες του Production Supervisor.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Παραλαμβάνει, ελέγχει και συναρμολογεί τις πρώτες ύλες σύμφωνα με το ηλεκτρολογικό σχέδιο και τα layout
  • Τηρεί τα πρότυπα, τις προδιαγραφές ασφαλείας συναρμολόγησης και χρονοδιαγράμματος παράδοσης
  • Ενημερώνει τον Production Supervisor ή/και τον Project Engineer για την πρόοδο ή τυχόν δυσκολίες που προκύπτουν
  • Πραγματοποιεί τον τελικό έλεγχο και προωθεί τον ηλεκτρικό πίνακα στον υπεύθυνο ποιοτικού ελέγχου
  • Τηρεί τους κανονισμούς τυποποίησης, υγιεινής και ασφαλείας της παραγωγικής διαδικασίας
  • Ενημερώνεται για την σχετική νομοθεσία και πρότυπα που αφορούν την κατασκευή ηλεκτρικών πινάκων
  • Έχει ενεργό ρόλο στην παραγωγική αλυσίδα του τελικού προϊόντος, προτείνοντας και δίνοντας feedback
    για εναλλακτικές μείωσης του χρόνου κατασκευής, του κόστους αναλωσίμων αλλά και εργονομικές βελτιώσεις της διάταξης των υλικών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας – Αυτοματισμού
  • Ανάγνωση και κατανόηση ηλεκτρολογικού σχεδίου και αυτοματισμών