Intale AE looking for a Junior Software Engineer / Developer

  • Τεχνολογία ,Software Enginnering
  • Πλήρους Απασχολησης
  • 6 ημέρες πριν
  • Ελλάδα ,Αθήνα

  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: IT
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ  ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

Δήλωσε Ενδιαφέρον!

 Αθήνα, Αθήνα, ΕΛΛΑΔΑ

 2021-01-07

Βασικές Πληροφορίες

Intale is a young dynamic company that transforms the huge convenience retail market. Our mission is to digitize and connect the independent convenience retailers and help them succeed in the 21 century.

We are looking for a Junior Software Engineer / Developer that will join our development team and contribute to our further product expansion.
You will be working alongside a very talented and experienced development team in a great working environment.

Think you fit the bill? If you believe you tick the boxes, we need to talk.

Αρμοδιότητες

The Junior Software Engineer / Developer in our company will have the following responsibilities:

  • Collaborate with other developers and engineers to design, build, and maintain applications
  • Write and debug code
  • Troubleshoot software issues

Οφέλη

Our people mean the world to us, and we only recruit the best. We offer great benefits and opportunities to develop with us.

  • Private health insurance plan
  • You will be working at a highly creative space along-side inspiring people
  • Super convenient downtown office location. Metro station Monastiraki is just a breath away.

Απαραίτητα Προσόντα

  • BSc or MSc in Computer Science or related field
  • Programming Skills – good knowledge of any of the below areas:

– C#, ASP.NET MVC and WebAPI
– PHP
– SQL / SQL Server (T-SQL)
– JavaScript, jQuery
– HTML / CSS3, XSLT

Επιθυμητά Προσόντα

  • Experience with Linux OS – (Debian)
  • Good knowledge of the English Language (spoken, written)

ευρεση εργασιας στο ergasia.gr

Είμαστε η μοναδική εταιρία που δραστηριοποιείται αποκλειστικά στον κλάδο της μικρής λιανικής και εξειδικεύεται στις προκλήσεις του.
Αναπτύσσουμε λύσεις έχοντας στόχο να μετασχηματίσουμε για πάντα τον τρόπο που λειτουργεί η εφοδιαστική αλυσίδα της αγοράς μικρών καταστημάτων, mini market και περιπτέρων.

Το 2010 ιδρύσαμε την εταιρία και ξεκινώντας με ελάχιστα κεφάλαια δημιουργήσαμε το i-kiosk.
To 2011 ως i-kiosk κερδίσαμε το 1o βραβείο Ψηφιακής Καινοτομίας «e-nnovation» και διακριθήκαμε για τη συμμετοχή μας από το Best Practices Forum.

Το Νοέμβριο της ίδιας χρονιάς παρουσιάσαμε το i-kiosk στο ετήσιο μεγάλο event της Microsoft «Annual Digital Dialogue».

Τον Απρίλιο του 2012 λάβαμε το 1o βραβείο στο διαγωνισμό «i-bank Καινοτομία & Τεχνολογία» της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος

Λίγους μήνες αργότερα κερδίσαμε το Social Media Award στο διαγωνισμό «Get in the Ring» στο Ρότερνταμ της Ολλανδίας.Η ομάδα μας μεγάλωνε συνεχώς και αποφασίσαμε να ανοίξουμε τα νέα μας γραφεία στην Ερμού, στη καρδιά της Αθήνας.

Μέσα στο 2013 λάβαμε την πρώτη μας χρηματοδότηση από επενδυτικό ταμείο ύψους $450.000 για να επεκταθούμε στην Ελληνική αγορά.

To 2014 το i-kiosk έγινε Intale Point και έφερε τον κλάδο της λιανικής στην εποχή του cloud. Το Intale Point αποτελεί την πιο εξελιγμένη και ολοκληρωμένη λύση οργάνωσης για mini market και περίπτερα.

To 2015 λάβαμε επένδυση ύψους 3 εκατομμυρίων για την επέκτασή μας στις αγορές της Ευρώπης.

Κερδίσαμε από τα Papastratos Awards το «Best Technology Startup» βραβείο και βρεθήκαμε στους finalist της κατηγορίας “New Horizons” του Enterprise Europe Network Awards.

Λανσάραμε πιλοτικά το νέο μας προϊόν, Intale Ads Network, οθόνες που προβάλλουν διαφημίσεις σχετικές με το καλάθι του πελάτη, αυξάνοντας τις αυθόρμητες πωλήσεις.

Το όραμά μας

Να ενοποιήσουμε τη διαχείριση της εφοδιαστικής αλυσίδας στη μικρή λιανική παγκοσμίως, προσφέροντας τη γνώση και τα εργαλεία που απαιτεί ο κλάδος στις σύγχρονες συνθήκες

Η Intale μεγαλώνει συνεχώς
Ψάχνουμε άτομα με το ίδιο πάθος στο να βρίσκουν λύσεις στις προκλήσεις της αγοράς. Γίνε και εσύ κομμάτι της ομάδας μας.

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria