GLOBALNET INS. EXPERTS αναζητά Ασφαλιστικό Σύμβουλο

  • Ασφαλιστικός Σύμβουλος
  • Μερική Απασχόληση
  • 3 εβδομάδες πριν
  • Ελλάδα ,Βάρη

  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Σύμβουλος

ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ   ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

Marousi, Athens, ΕΛΛΑΔΑ

Βασικές Πληροφορίες

Η Globalnet Insurance Experts, μία από τις μεγαλύτερες επιχειρήσεις ασφαλιστικής διαμεσολάβησης, λειτουργώντας ως ένας από τους πλέον καινοτόμους Insurance Broker  στις ασφαλίσεις ιδιωτών και επιχειρήσεων  επιχειρηματικές ασφαλίσεις αναζητά εργαζόμενους ως ασφαλιστικούς συμβούλους/πωλητές  για την κάλυψη  θέσεων στα εναλλακτικά δίκτυα ασφάλισης “Direct Plus”  που έχει δημιουργήσει ως shop in shop  μέσα σε πρότυπα καταστήματα KTEOHellas.

Αν θέλεις να δουλέψεις σε μια σύγχρονη καινοτόμο εταιρεία γίνε μέλος της ομάδας Direct Plus.

Η αναζήτηση θέσης αφορά εργαζομένους

  1. πλήρους απασχόλησης
  2. μερικής απασχόλησης
Αρμοδιότητες

Το αντικείμενο της θέσης αφορά την παροχή και υποστήριξη  ασφαλιστικών υπηρεσιών και προϊόντων, σε  πελάτες του καταστήματος KTEOHellas ΑΕ στην Βάρη, Δυρραχίου 6, 16672.

Κύριες αρμοδιότητες του Direct Plus Sales Agent:
  • Παροχή συμβουλών ασφάλισης στους πελάτες της KTEOHellas
  • Αναζήτηση της καλύτερης πρότασης ασφάλισης για κάθε πελάτη
  • Διαχείριση εκκρεμοτήτων και υποθέσεων υποστήριξης του ενεργού πελατολογίου
  • Προώθηση και ενημέρωση για καινοτόμα & πρωτοποριακά προγράμματα ασφάλισης που η εταιρία εξασφαλίζει αποκλειστικά για τους πελάτες της.
Οφέλη
Προσφέρουμε:
  • Σταθερό μισθό και Bonus επίτευξης στόχων και προοπτικές εξέλιξης
  • Σταθερή ροή υποψήφιων πελατών
  • Εργασία σε ένα σύγχρονο περιβάλλον με επαγγελματική δια βίου εκπαίδευση και ανάπτυξη επικοινωνιών και δεξιοτήτων
Απαραίτητα Προσόντα
  • Ανεπτυγμένη επικοινωνιακή και πωλησιακή ευχέρεια
  • Καλή χρήση υπολογιστών και ικανότητα εξοικείωσης με προγράμματα CRM
  • Επιμονή στην επίτευξη στόχων
Επιθυμητά Προσόντα
  • Βασικές ασφαλιστικές γνώσεις οι οποίες θα συνεκτιμηθούν

Η Globalnet Insurance Brokers Ltd. ιδρύθηκε το καλοκαίρι του 2013 από την ΚΤΕΟ Hellas και την εταιρία συμμετοχών Κανελλόπουλος-Αδαμαντιάδης ΑΕ που αποτελούν και τους βασικούς μετόχους της.

Διευθύνουσα Σύμβουλος της εταιρίας είναι η κυρία Ευγενία Καφφετζή, με μια πολυετή καταξιωμένη πορεία στην ελληνική ασφαλιστική αγορά.

Στόχοι της Globalnet είναι η δημιουργία ενός σύγχρονου ποιοτικού και δυναμικού δικτύου ανεξάρτητων διαμεσολαβητών και παράλληλα η ανάπτυξη εναλλακτικών καναλιών πωλήσεων και η ολοκληρωμένη εξυπηρέτηση επιχειρηματικών πελατών.

Μερικά από τα συγκριτικά πλεονεκτήματα προς τους συνεργάτες μας είναι συνοπτικά τα εξής:

  • σιγουριά, ευρωστία και ιστορικά εξαιρετική φήμη του μετοχικού σχήματος
  • πολύχρονη εμπειρία και υψηλή τεχνογνωσία της διοίκησης και των στελεχών
  • άρτια οργάνωση, τεχνολογική υποδομή αιχμής και προσωπική υποστήριξη των συνεργατών
  • αποκλειστικές διαδικτυακές εφαρμογές ανάπτυξης πωλήσεων, εύκολης διαχείρισης και ταχύτατης διεκπεραίωσης καθημερινών εργασιών
  • έντιμες συμβάσεις, ξεκάθαρη εμπορική πολιτική και διασφάλιση προμηθειών και πελατών
  • διαφανείς διαδικασίες, απόλυτος έλεγχος παραγωγής και κατοχύρωση επιχειρηματικής ανεξαρτησίας
  • άριστη συνεργασία και σχέση εμπιστοσύνης με τις σημαντικότερες ασφαλιστικές εταιρίες και προσβάσεις σε αγορές του εξωτερικού
  • δυνατότητα προσφοράς όλων σχεδόν των προϊόντων Ζωής και Γενικών Ασφαλειών της ασφαλιστικής αγοράς
  • έξυπνα  συμπληρωματικά προϊόντα και πρακτικές υπηρεσίες για πληρέστερη εξυπηρέτηση των πελατών
  • οικονομικά τιμολόγια για αυτοκίνητα, κατοικίες, ιατροφαρμακευτικά και άλλα προγράμματα
  • τεχνική και πωλησιακή υποστήριξη σε επιχειρηματικές & ειδικές ασφαλίσεις και μεγάλους πελάτες των συνεργατών μας
  • συνεπής εφαρμογή των αποφάσεων και οδηγιών της Εποπτικής Αρχής
  • πρόθυμοι συνομιλητές για φρέσκιες ιδέες και αναπτυξιακές προτάσεις

ευρεση εργασιας

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria