ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Α.Ε. αναζητούμε Υπεύθυνο/η Επιστροφών & Αλλαγών

  • Αποθήκευση – Logistics
  • Πλήρους Απασχολησης
  • 2 εβδομάδες πριν
  • Ελλάδα ,Ασπρόπυργος

  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Υπάλληλος
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 5 +
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Α.Ε Logo  ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Α.Ε. αναζητούμε Υπεύθυνο/η Επιστροφών & Αλλαγών

Εισαγωγική Εταιρία Βιομηχανικών Εργαλείων

Στη ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Α.Ε. αναπτύσσουμε, εμπορευόμαστε και διακινούμε τα πιο δυνατά Βrands βιομηχανικών εργαλείων και μηχανημάτων, όπως τα Benman και FF Group.
Τα τελευταία 40 χρόνια κατέχουμε ηγετική θέση στην ελληνική αγορά ενώ διαθέτουμε ένα ταχύτατα αναπτυσσόμενο δίκτυο πωλήσεων σε όλη την Ευρώπη, στοχεύοντας να γίνουμε ένας από τους πρωταγωνιστές και στην ευρωπαϊκή αγορά.
Για το λόγο αυτό, επενδύουμε συνεχώς στην πρόσληψη και ανάπτυξη νέων στελεχών ενώ τα τελευταία χρόνια αυξήσαμε το εργατικό μας δυναμικό συνολικά σε όλες τις βαθμίδες με 20% κάθε χρόνο.
Στα πλαίσια της ανάπτυξής μας αναζητούμε τον/την κατάλληλο/-η υποψήφιο/-α για τη θέση:

Υπεύθυνο/η Επιστροφών & Αλλαγών

Περιγραφή θέσης:

Η θέση αφορά ένα έμπειρο, ικανό και με κίνητρο στέλεχος που θα είναι υπεύθυνο για τη διαδικασία έγκρισης και διαχείρισης των επιστροφών & αλλαγών προκειμένου η εταιρία να ανταποκρίνεται στους στόχους εξυπηρέτησης των πελατών καθώς και του συνολικού κόστους.

Αρμοδιότητες:
  • Να παρέχεις και να διασφαλίζεις την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση στον πελάτη στην περιοχή ευθύνης σου.
  • Να παρακολουθείς, αξιολογείς και διασφαλίζεις το επίπεδο της παρεχόμενης εξυπηρέτησης και των υπηρεσιών από τους εξωτερικούς συνεργάτες.
  • Να συνεργάζεσαι με το τμήμα πωλήσεων προκειμένου να βελτιστοποιείται η διαδικασία των return logistics
  • Να εφαρμόζεις τις διαδικασίες του τμήματος όπως ανατίθενται βάσει των εταιρικών οδηγιών και πολιτικών.
  • Να αναπτύσσεις και να διατηρείς μια κινητοποιημένη ομάδα, ικανή να φέρει εις πέρας τους επιθυμητούς στόχους.
Απαραίτητα προσόντα:
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση με ευρύ πελατολόγιο σε μεγάλη εμπορική ή πολυεθνική εταιρία
  • Πτυχίο ανώτατης ή ανώτερης σχολής απαραίτητο
  • Πολύ καλή γνώση ERP (κατά προτίμηση Entersoft)
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Ικανότητα συνεργασίας και συντονισμού με άλλα τμήματα της εταιρείας
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές ικανότητες με έμφαση στον προγραμματισμό και την διαχείριση χρόνου
  • Διάθεση και ευχέρεια εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον
Παροχές:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τα προσόντα του υποψήφιου
  • Υπερσύχρονο και Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον με προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

ευρεση εργασιας

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria