ΦΑΜΑΡ Ανθούσα αναζητεί Μηχανικό Συντήρησης

  • Μηχανικός Συντήρησης

  • Πλήρους Απασχολησης

  • 4 μήνες πριν

  • Παλλήνη

  • icon
    Μισθός Δεν Ορίστηκε / Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Τεχνικός Συντήρησης
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 3 χρόνια
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Δεν Ορίστηκε

Μηχανικός Συντήρησης

ΕΛΛΑΔΑ – ΑΝΘΟΥΣΑ  N/A

 ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

 Η ΦΑΜΑΡ, πολυεθνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στην Ευρώπη, με ηγετική θέση στο χώρο της παραγωγής φαρμάκων και καλλυντικών, ζητά να προσλάβει για το Εργοστάσιο της, Ανθούσας:

ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ (ΜΣΑΝ_ 012022)

Ο κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στον Τεχνικό Διευθυντή του εργοστασίου και θα είναι υπεύθυνος για την εύρυθμη λειτουργία των μηχανών παραγωγής και συσκευασίας.

 Βασικές αρμοδιότητες θα είναι:

 Εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία των μηχανών παραγωγής και συσκευασίας

Επίλυση προβλημάτων που προκύπτουν κατά τη λειτουργία των μηχανών (βλάβες, ρυθμίσεις, root cause analysis κλπ)

Συμμετοχή στις προληπτικές συντηρήσεις του εξοπλισμού του εργοστασίου

Πρωτοβουλία σε βελτιωτικές ενέργειες

Συμμετοχή σε σχεδιασμό προς κατασκευή νέων εξαρτημάτων για την βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας

Συνεργασία με τα αρμόδια άτομα Παραγωγής και Συσκευασίας (ρυθμίσεις και αντικαταστάσεις εξαρτημάτων σε γραμμές συσκευασίας και μηχανών παραγωγής σύμφωνα με το αντίστοιχο πρόγραμμα των τμημάτων )

Απαραίτητα Προσόντα

 Πτυχιούχος Μηχανολόγος Μηχανικός ΤΕΙ ή Πρακτικός Μηχανικός ΤΕΕ

Άριστη γνώση λειτουργίας πολύπλοκων μηχανισμών και βοηθητικών εξοπλισμών

Γνώση  λειτουργίας μηχανών γεμίσματος και συσκευασίας

Εμπειρία 3 ετών τουλάχιστον, σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία

Εμπειρία στον κλάδο Φαρμάκου θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν

Βασική γνώση Αγγλικής γλώσσας.

Βασική γνώση χρήσης Η/Y

Ικανότητα ομαδικής εργασίας / εργασία σε βάρδιες

Γνώσεις TPM-Lean Manufacturing θα θεωρηθούν πρόσθετο προσόν

Ζητάς  εργασία ; Ενημερώσου για τις τελευταίες αγγελίες εργασίας  ΤΩΡΑ στο ergasia.gr

εύρεση εργασίας

ΦΑΜΑΡ. Η εταιρεία αυτή είναι αμιγώς ελληνική και ασχολείται κυρίως με την κατασκευή και την συσκευασία ιατρικών σκευασμάτων και καλλυντικών αλλά και με τις παράπλευρες εργασίες που αφορούν αυτούς τους τομείς, όπως ο έλεγχος, η αποθήκευση, η διανομή τους κλπ. Ο όμιλος εξυπηρετεί 145 πελάτες και παρασκευάζει περισσότερα από 1800 προϊόντα ενώ εξυπηρετεί περισσότερες από 120 χώρες που εκτείνονται σε Αφρική, Ευρώπη, Ασία, Αμερική, Αυστραλία.

Για να έχετε μια καλύτερη ιδέα του μεγέθους της εταιρείας, θα σας πούμε ότι το 2011 ο τζίρος της ήταν περίπου 420 εκατομμύρια ευρώ ενώ απαιτεί 3560 εργατοώρες ετησίως. Εγκαταστάσεις του ομίλου υπάρχουν σε Ολλανδία, Ισπανία, Γαλλία, Ελλάδα και Ιταλία. Στην Ελλάδα δε, υπάρχουν εγκαταστάσεις σε περισσότερες από μια περιοχές. Πιο συγκεκριμένα υπάρχουν εγκαταστάσεις στην Αυλώνα, στη Θήβα, στον Άλιμο και στην Ανθούσα. Η εταιρεία ιδρύθηκε τον 1949 και σταδιακά πέρασαν στην κατοχή της σχεδόν όλες οι εγκαταστάσεις φαρμακευτικών σκευασμάτων στην ελληνική επικράτεια που άνηκαν σε γνωστές εταιρείες του χώρου, όπως οι Novartis, Smithklein, Pfizer, Bristol Myers. Παράλληλα, πέρασαν στην κατοχή της και εγκαταστάσεις στο εξωτερικό, στις προαναφερθείσες χώρες. Το 2005 ιδρύθηκε το γραφείο της εταιρείας στο Παρίσι ενώ το 2012 ίδρυσε τη μονάδα έρευνας και ανάπτυξης της. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα της εταιρείας.

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.