EUROPA ALUMINIUM SYSTEMS αναζητά Υπεύθυνο Πωλήσεων Νότιας Αττικής

  • Πωλήσεις
  • Πλήρους Απασχολησης
  • 3 εβδομάδες πριν
  • Ελλάδα ,Άλιμος

  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Πωλητής
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 5 χρόνια
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

Η Βιομηχανική Μονάδα της εταιρίας EUROPA ALUMINIUM SYSTEMS που κατέχει ηγετική θέση στην παραγωγή και εμπορία Αλουμινίου,

με έδρα τα Οινόφυτα Βοιωτίας ζητά να εντάξει στο Δυναμικό της: Υπεύθυνο Πωλήσεων Νότιας Αττικής με έδρα το Εμπορικό στον Άλιμο.

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση Εμπορικού Καταστήματος (συντονισμός, προγραμματισμός και έλεγχος της ανθρωποδύναμης του υποκαταστήματος )
  • Πιστωτικός έλεγχος – εισπράξεις των λογαριασμών που διαθέτει ως χαρτοφυλάκιο
  • Επίβλεψη στην κοστολόγηση και προετοιμασία – εκπόνηση προσφορών και υπολογισμός υλικών σύμφωνα με σχετικές ζητήσεις
  • Επίβλεψη αποθεματοποίησης & logistics. Εξυπηρέτηση & παρακολούθηση παραγγελιών
  • Διατήρηση και ανάπτυξη πελατολογίου με κυρίαρχο αντικείμενο το αρχιτεκτονικό προφίλ
  • στις περιοχές ευθύνης της θέσης (Αττική)
  • Προώθηση όλων των περιφερειακών προϊόντων που διαθέτει το Υποκ/μα
  • Καθημερινές επισκέψεις στο δίκτυο, με στόχο την ενημέρωση και την πώληση
  • Εξυπηρέτηση ζητήσεων και διαχείριση – παρακολούθηση παραγγελιών
  • Ανάλυση και καταγραφή του ανταγωνισμού και των ενεργειών του σε τοπικό επίπεδο
  • Αποτύπωση Action Plan περιοχής, σύμφωνα με την γενική εμπορική στοχοποίηση της εταιρείας
  • Επικοινωνία και συνεργασία με όλα τα εμπλεκόμενα τμήματα του Ομίλου
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις-παρουσιάσεις-συνέδρια εσωτερικού καθώς & σε εμπορικές συναντήσεις
Απαραίτητα Προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΑΤΕΙ / ΙΕΚ Θετικής ή Τεχνολογικής Κατεύθυνσης
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε ανάλογη θέση πωλήσεων στο χώρο του Μετάλλου (αλουμινίου ή σιδήρου)
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Γνώση προγράμματος υπολογισμού υλικών θα εκτιμηθεί
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου
Δεξιότητες:
  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική Αντίληψη
  • Ομαδικότητα & συνεργατικότητα
  • Προσήλωση στους στόχους
Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus κατόπιν σχετικής στοχοθέτησης
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
  • Συνεχή εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη, σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον.

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις προϋποθέσεις, παρακαλούνται να στείλουν βιογραφικό σημείωμα αναφέροντας τον κωδικό της θέσης: _ 01#europaalimos# στο email

ευρεση εργασιας στο ergasia.gr

Στην EUROPA PROFIL ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ Α.Β.Ε. υπάρχει δέσμευση για την ανάπτυξη της επιχείρησης, συμβάλλοντας τόσο στις τοπικές κοινωνίες όσο και την ανάπτυξη των ανθρώπων μας. Για να αναπτυχθούμε και να γίνουμε καλύτεροι απαιτείται ισχυρή οργανωτική ικανότητα και οι σωστοί άνθρωποι στις σωστές θέσεις.

Κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να διασφαλίσουμε ότι οι εργαζόμενοί μας απολαμβάνουν την εργασία τους όσο και οι καταναλωτές απολαμβάνουν τα προϊόντα μας.
Αν θέλετε να αποτελέσετε μέρος της ομάδας μας και πιστεύετε ότι μοιράζεστε τις αξίες μας, στείλτε μας το βιογραφικό σας στο  εφόσον πληρείτε τα προσόντα για τις θέσεις που κατά καιρούς θα ανακοινώνονται.

Η EUROPA PROFIL ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ Α.Β.Ε. είναι η ισχυρότερη εταιρία διέλασης στην Ελλάδα. Ιδρύθηκε το 1974 από τον Λυμπαρίτ Τ. Τζιρακιάν+ και Κρικόρ Τζιρακιάν και έκτοτε αναπτύσσεται  με συνεχείς επενδύσεις σε μηχανολογικό εξοπλισμό,  τεχνολογία και σε ανθρώπινο δυναμικό.

Σήμερα 40 και πλέον έτη αργότερα έχει υλοποιήσει το στόχο της να γίνει μία από τις μεγαλύτερες και πιο αναγνωρισμένες εταιρίες αλουμινίου στην Ελλάδα με περισσότερους από 350 υπαλλήλους.

Βασικά χαρακτηριστικά της σημερινής EUROPA PROFIL είναι η σταθερότητα και η δυναμική. Τα χαρακτηριστικά αυτά πηγάζουν από την πολυετή παρουσία στην αγορά, το διαρκώς εξελισσόμενο μέγεθός, το οργανωμένο δίκτυο, τη θέση της στη συνείδηση του Έλληνα καταναλωτή αλλά και την κερδοφόρα επιχειρηματική της δραστηριότητα.

Με βάση τα παραπάνω χαρακτηριστικά η εταιρία λειτουργεί σήμερα πρωταγωνιστικά στην αγορά με προσήλωση στην ποιότητα των παραγόμενων προϊόντων και των υπηρεσιών που προσφέρει στο δίκτυο της, τους συνεργάτες της και τους τελικούς χρήστες.

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria