EUROPA ALUMINIUM SYSTEMS αναζητά Σχεδιαστή

  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Σχεδιαστής
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΡΕΥΝΑΣ & ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

Η Βιομηχανική Μονάδα της εταιρίας EUROPA ALUMINIUM SYSTEMS που κατέχει ηγετική θέση στην παραγωγή και εμπορία Αλουμινίου, με έδρα τα Οινόφυτα Βοιωτίας ζητά να εντάξει στο Δυναμικό της:
ΣΧΕΔΙΑΣΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΡΕΥΝΑΣ & ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ .

Περιγραφή θέσης: EUROPA ALUMINIUM SYSTEMS αναζητά Σχεδιαστή

Ο κάτοχος της θέσης έχει την ευθύνη , σχεδιασμού νέων προϊόντων της εταιρίας & τροποποίηση υφιστάμενων.

Διαχείρισης συστήματος ISO.

Παρακολούθηση παραγωγικής διαδικασίας και ελέγχου νέων προϊόντων.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ανώτατης ή Ανώτερης Σχολής (Μηχανολόγου Μηχανικού ή Βιομηχανικού Σχεδιασμού)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας. Δεύτερη γλώσσα θα εκτιμηθεί.
  • Προ απαιτούμενη γνώση και χρήση προγραμμάτων σχεδιασμού Autocad 2D & Inventor.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 4 έτη, σε αντίστοιχη θέση.
  • Ικανότητα άριστης επικοινωνίας και επίλυσης προβλημάτων.
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Ευέλικτη δημιουργική και δυναμική προσωπικότητα.
  • Διάθεση και ενθουσιασμό για επίτευξη στόχων
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Δεξιότητες στην διαχείριση χρόνου, και στην οργάνωση εγγράφων

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική ασφάλιση.
  • Συνεχή εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη, σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον.

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις προϋποθέσεις, παρακαλούνται να στείλουν βιογραφικό σημείωμα αναφέροντας των κωδικό της θέσης: _R&D_designer_1#oinofyta# στο email

ευρεση εργασιας στο ergasia.gr

Στην EUROPA PROFIL ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ Α.Β.Ε. υπάρχει δέσμευση για την ανάπτυξη της επιχείρησης, συμβάλλοντας τόσο στις τοπικές κοινωνίες όσο και την ανάπτυξη των ανθρώπων μας. Για να αναπτυχθούμε και να γίνουμε καλύτεροι απαιτείται ισχυρή οργανωτική ικανότητα και οι σωστοί άνθρωποι στις σωστές θέσεις.

Κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να διασφαλίσουμε ότι οι εργαζόμενοί μας απολαμβάνουν την εργασία τους όσο και οι καταναλωτές απολαμβάνουν τα προϊόντα μας.
Αν θέλετε να αποτελέσετε μέρος της ομάδας μας και πιστεύετε ότι μοιράζεστε τις αξίες μας, στείλτε μας το βιογραφικό σας στο  εφόσον πληρείτε τα προσόντα για τις θέσεις που κατά καιρούς θα ανακοινώνονται.

Η EUROPA PROFIL ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ Α.Β.Ε. είναι η ισχυρότερη εταιρία διέλασης στην Ελλάδα. Ιδρύθηκε το 1974 από τον Λυμπαρίτ Τ. Τζιρακιάν+ και Κρικόρ Τζιρακιάν και έκτοτε αναπτύσσεται  με συνεχείς επενδύσεις σε μηχανολογικό εξοπλισμό,  τεχνολογία και σε ανθρώπινο δυναμικό.

Σήμερα 40 και πλέον έτη αργότερα έχει υλοποιήσει το στόχο της να γίνει μία από τις μεγαλύτερες και πιο αναγνωρισμένες εταιρίες αλουμινίου στην Ελλάδα με περισσότερους από 350 υπαλλήλους.

Βασικά χαρακτηριστικά της σημερινής EUROPA PROFIL είναι η σταθερότητα και η δυναμική. Τα χαρακτηριστικά αυτά πηγάζουν από την πολυετή παρουσία στην αγορά, το διαρκώς εξελισσόμενο μέγεθός, το οργανωμένο δίκτυο, τη θέση της στη συνείδηση του Έλληνα καταναλωτή αλλά και την κερδοφόρα επιχειρηματική της δραστηριότητα.

Με βάση τα παραπάνω χαρακτηριστικά η εταιρία λειτουργεί σήμερα πρωταγωνιστικά στην αγορά με προσήλωση στην ποιότητα των παραγόμενων προϊόντων και των υπηρεσιών που προσφέρει στο δίκτυο της, τους συνεργάτες της και τους τελικούς χρήστες.

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria