• icon
    Μισθός Δεν Ορίστηκε Δεν Ορίστηκε / Μηνιαία
  • icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Τεχνικός
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Απόφοιτος Λυκείου

Περιγραφή Εργασίας

Εταιρία ζητεί Τεχνικό Εφαρμογών Απεντόμωσης

Εταιρία ζητεί Τεχνικό Εφαρμογών Απεντόμωσης – Απολύμανσης

Εταιρία που δραστηριοποιείται στον χώρο καταπολέμησης εντόμων και τρωκτικών στην Αθήνα, ζητεί Τεχνικό Εφαρμογών Απεντόμωσης – Απολύμανσης .

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα έχεις τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Πραγματοποίηση εφαρμογών
  • Χειρισμός εξοπλισμού/μηχανημάτων

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν τα ακόλουθα προσόντα:

  • Απόφοιτος Λυκείου
  • Δίπλωμα οδήγησης Α & Β κατηγορίας
  • Επικοινωνιακές ικανότητες
  • Καλή φυσική κατάσταση
  • Καλή γνώση Η/Υ
  • Δυνατότητα ευέλικτου ωραρίου
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Η θέση προσφέρει άριστο περιβάλλον εργασίας, συνεχή εκπαίδευση, ασφαλιστική κάλυψη.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι που έχουν τα παραπάνω προσόντα και πληρούν τις προϋποθέσεις να αποστείλουν τα βιογραφικά τους στην ελληνική γλώσσα.

Αιτήσεις στο hr@protect.com.gr

Ως καθαρισμό ενός εργασιακού χώρου ορίζουμε την απομάκρυνση κάθε βρωμιάς, όπως λόγου χάρη της σκόνης, υπολειμμάτων τροφών ή ξένων σωμάτων, που προκαλούν αύξηση των μικροοργανισμών. Ως απολύμανση ορίζεται η μείωση του αριθμού των μικροοργανισμών, που

είναι ζωντανά κύτταρα. Με την καθαριότητα και απολύμανση των χώρων εργασίας βελτιώνεται το περιβάλλον εργασίας και μειώνονται οι επιμολύνσεις, καθώς και η ανάπτυξη μικροβιακών και άλλων σχετικών κινδύνων.

Ο νέος κορονοϊός (SARS-CoV-2), είναι ένας RNΑ ιός που μεταδίδεται κυρίως μέσω μεγάλων αναπνευστικών σταγονιδίων και επαφής, αλλά ενδεχομένως να υπάρχουν και άλλοι τρόποι μετάδοσης. Ο χρόνος επιβίωσης και οι συνθήκες που επηρεάζουν την επιβίωση του SARS-CoV-2

στο περιβάλλον είναι αυτή τη στιγμή άγνωστες, ωστόσο σύμφωνα με μελέτες που εκτιμούν την σταθερότητα άλλων κορονοϊών, εκτιμάται ότι ο SARS-CoV-2 μπορεί να επιβιώσει αρκετές ημέρες στο περιβάλλον πάνω σε διαφορετικές επιφάνειες.

Παρακάτω αναφέρονται οδηγίες για δύο περιπτώσεις: 1) οδηγίες για τον περιοδικό καθαρισμό των χώρων εργασίας, χωρίς να υπάρχει υποψία ότι έχει μιανθεί από τον SARS CoV-2 και 2) οδηγίες για τον έκτακτο καθαρισμό χώρων εργασίας που έχουν πιθανά μολυνθεί από το νέο

κορονοϊό, δηλαδή χώρου στον οποίο κινήθηκε ύποπτο, στενό ή επιβεβαιωμένο κρούσμα. Και στις δύο περιπτώσεις, αφήστε το καθαριστικό ή/ και απολυμαντικό που έχει χρησιμοποιηθεί να στεγνώσει στο φυσικό αέρα και ακολουθήστε τις οδηγίες του κατασκευαστή.

Η Εφαρμογή

Η απώθηση αφορά την εφαρμογή μεθόδων προκειμένου να αποφευχθεί η παρουσία παρασίτων ή και ζώων (ερπετών, τρωκτικών κ.α.) στον χώρο που μας ενδιαφέρει. Πραγματοποιείται με τη χρήση συνδυαστικών μέτρων, όπως με την εφαρμογή χημικών και βιολογικών σκευασμάτων αλλά και με την τοποθέτηση διαφόρων υλικών που εμποδίζουν την είσοδό τους.

Απώθηση ερπετών

Για την απώθηση ερπετών χρησιμοποιούνται κατάλληλα απωθητικά σκευάσματα. Τα σκευάσματα αυτά δεν έχουν άσχημη οσμή, δεν προκαλούν θάνατο στα ερπετά και είναι απόλυτα ασφαλή για τη δημόσια υγεία. Η υπολειμματική τους δράση είναι μεγάλη. Σε πολλές περιπτώσεις χρησιμοποιείται υδατοενισχυόμενη μορφή απωθητικού λόγω της ιδιαιτερότητας του χώρου όπου τοποθετείται.

Βρες εργασία στο ergasia.gr ΤΩΡΑ

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.