Εταιρεία Βιομηχανίας Υγρών Τροφίμων, αναζητά Technical Sales Engineer

  • Marketing - Εμπόριο ,Technical Sales Engineer

  • Πλήρους Απασχολησης

  • 2 εβδομάδες πριν

  • Ελλάδα

  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 3 χρόνια
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

Εταιρεία Βιομηχανίας Υγρών Τροφίμων, αναζητά Technical Sales Engineer

Εταιρεία με πολυεθνικό προφίλ & ηγετική θέση στην Βιομηχανία Υγρών Τροφίμων, επιθυμεί να προσλάβει:

 Technical Sales Engineer (Κωδ.: TSE)

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή επικοινωνία με πελάτες της εταιρείας
  • Τεχνική υποστήριξη στο τμήμα Sales & After Sales
  • Προετοιμασία τεχνικών προσφορών, συναντήσεων καθώς και παρουσιάσεων
  • Περιοδικές επισκέψεις σε πελάτες εντός & εκτός Ελλάδος
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων

Προσόντα:

  • Κάτοχος Τίτλου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, επιθυμητά από Μηχανολογική / Ηλεκτρομηχανολογική κατεύθυνση
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Γνώση Γερμανικών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office, AutoCAD)
  • Γνώση SAP
  • Εμπορική αντίληψη
  • Υψηλή ποιότητα χαρακτήρα, εντιμότητα, ειλικρίνεια, τιμιότητα, μαχητικός χαρακτήρας, με πνεύμα υγιή ανταγωνισμού, ομαδικότητα
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον τριών ετών σε Β2Β πωλήσεις στην Βιομηχανία Υγρών τροφίμων

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Μισθό & Ετήσιο Bonus βάσει επίτευξης στόχων
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Παρακαλούμε όπως αποστείλατε το βιογραφικό σας σημείωμα, αναφέροντας τον κωδικό της θέσης, μέσω e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση: tserecruit@yahoo.com

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Technical Sales Engineer

ergasia.gr

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.