ΕΠΑΦΟΣ αναζητά Internal Sales Engineer

  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Πωλητής
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα Ανώτατη Μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

 Πλήρης Απασχόληση     Αθήνα
Περιγραφή Θέσης

Ο ΕΠΑΦΟΣ δραστηριοποιείται από το 1987 στην Πληροφορική με εξειδίκευση στους χώρους της εκπαίδευσης και είναι σήμερα η μεγαλύτερη εταιρεία του χώρου. Για να καλύψει τις διαρκώς αυξανόμενες ανάγκες της η εταιρεία ζητά να προσλάβει:

Internal Sales Engineer / Κωδικός KM-02

Αν η τεχνολογία σας συναρπάζει και αν αναζητάτε ένα δυναμικό, συνεχώς εξελισσόμενο περιβάλλον εργασίας και μια μεγάλη εταιρεία Πληροφορικής, ελάτε μαζί μας.

H Θέση

Θα είστε μέλος του Internal Technical Sales and Support Team. Θα επικεντρώνεστε στις λύσεις του ΕΠΑΦΟΥ για τον εκπαιδευτικό χώρο. Η κύρια σας δραστηριότητα θα είναι η επικοινωνία με υφιστάμενους και νέους πελάτες, οι απαντήσεις στα ερωτήματά τους, η ενημέρωσή τους και η ετοιμασία των προτάσεών της εταιρείας. Φυσικά και το follow-up σε οτιδήποτε ζητούν οι πελάτες ή οι υποψήφιοι πελάτες. Επιπλέον μπορεί να κάνετε επισκέψεις/τηλεδιασκέψεις σε πελάτες για διάφορα projects ή για ενημέρωση.

Τα προσόντα

Πρέπει να έχετε μια θετική και εξωστρεφή προσωπικότητα, μαζί με αντίληψη της ψηφιακής πραγματικότητας και ομαδικό πνεύμα. Θα είστε εστιασμένος στον πελάτη (customer focused) και πρέπει να έχετε τη δυνατότητα να διεκπεραιώνετε πολλαπλές εργασίες με αποτελεσματική διαχείριση του χρόνου. Πρέπει να είστε ιδιαίτερα οργανωμένοι με μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια που είναι βασικό χαρακτηριστικό όλων των εργασιών του τμήματος.

Πέρα από αυτά πρέπει να:
  • Έχετε Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ (προτιμητέοι οι τεχνολογικοί κλάδοι αλλά όχι υποχρεωτικοί)
  • Έχετε κάποια εμπειρία σε εξυπηρέτηση πελατών ή επικοινωνία με κόσμο
  • Να έχετε πολύ καλές δεξιότητες σε ΙΤ
  • Να μιλάτε και γράφετε Αγγλικά,
  • Το κυριότερο, να έχετε άνεση στην επικοινωνία
Επιπλέον πληροφορίες
  • Τόπος εργασίας τα κεντρικά γραφεία του ΕΠΑΦΟΥ στην Καλλιθέα
  • Η θέση αναφέρεται στον Διευθυντή Πωλήσεων
  • Η εταιρεία προσφέρει ελκυστικό μισθό, Bonus βάσει στόχων, Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας, Συνεχή επιμόρφωση και εκπαίδευση και προσωπικό πλάνο εξέλιξης

Όλα τα βιογραφικά θα αντιμετωπισθούν με απόλυτη εχεμύθεια.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα αναφέροντας τον κωδικό της συγκεκριμένης θέσης

ευρεση εργασιας στο ergasia.gr

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria