• icon
    Μισθός Δεν Ορίστηκε / Μηνιαία
  • icon
    Shift Δεν Ορίστηκε
  • icon
    Επίπεδο Εργασίας: Πωλητής
  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : 3 χρόνια
  • icon
    Επαγγελματικά Προσόντα ΠΕ Πανεπιστημιακης Εκπαιδευσης

Περιγραφή Εργασίας

DOTSOFT Θεσσαλονικη αναζητεί Στέλεχος Τμηματος Πωλήσεων

Στέλεχος τμήματος πωλήσεων

Ναυάρχου Κουντουριώτου 3, Θεσσαλονίκη 546 25, Ελλάδα

Πλήρους απασχόλησης

Περιγραφή εταιρείας

Η DOTSOFT είναι µια ελληνική, δυναµικά αναπτυσσόµενη εταιρεία, µε μεγάλη εµπειρία στην παροχή ολοκληρωμένων λύσεων σε Δημόσιους Οργανισμούς.
Οι δραστηριότητές της περιλαμβάνουν: Ανάπτυξη Συστημάτων Λογισμικού, Υλοποίηση σύνθετων ολοκληρωμένων έργων Πληροφορικής,
Υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης και συντήρησης συστημάτων, διοίκηση έργων πληροφορικής για επιχειρησιακά συστήµατα.
Από το 2004 που ξεκίνησε τη λειτουργία της, παραµένει µία από τις πιο καινοτόµες και πρωτοπόρες εταιρείες Πληροφορικής και Επικοινωνιών.
Έχει αναπτύξει µεγάλη δραστηριότητα στην Ελληνική Περιφέρεια και έχει ολοκληρώσει µε επιτυχία σύνθετα έργα στο ∆ηµόσιο και Ιδιωτικό Τοµέα.
Τα στελέχη της έχουν υψηλή µόρφωση, εξειδίκευση και εµπειρία στις τεχνολογίες πληροφορικής και διαχείρισης έργου.
Η συνεχής παρακολούθηση του διεθνούς περιβάλλοντος στην ανάπτυξη τεχνολογιών και η υιοθέτηση καινοτόµων εφαρµογών
και λύσεων έχει συντελέσει στην επιτυχηµένη και συγκροτηµένη µετάβαση της εταιρείας στην ψηφιακή εποχή.

Πιστή στην καινοτομία και τις νέες τεχνολογίες η DOTSOFT έχει ολιστική αντιµετώπιση σε όλα τα έργα της, αφού παρέχει υπηρεσίες που ξεκινούν από:

  • Την έρευνα και ανάπτυξη (R&D)
  • Τη διαχείριση των έργων (Project Management)
  • Την ανάπτυξη εφαρµογών (custom development)
  • Την ολοκλήρωση των λύσεων (integration)
  • Την τεχνική υποστήριξη συστηµάτων πληροφορικής

Περιγραφή θέσης εργασίας

Το στέλεχος πωλήσεων θα αναλαμβάνει τις πωλήσεις προϊόντων και λύσεων της εταιρείας σε οργανισμούς τοπικής αυτοδιοίκησης στην Β. Ελλάδα. Στις αρμοδιότητές περιλαμβάνονται:

Οργάνωση και συμμετοχή σε επισκέψεις και παρουσιάσεις των τεχνολογικών λύσεων της εταιρείας σε στελέχη Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης (Δήμοι, Περιφέρειας κτλ)

Σύνταξη προσφορών σε υφιστάμενους και νέους πελάτες της εταιρείας

Παρακολούθηση συμβάσεων συνδρομητικών υπηρεσιών και δημιουργία επαναλαμβανόμενων πωλήσεων

Παρακολούθηση προσφορών και leads μέσω ERP

Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

Πτυχίο τεχνολογικής κατεύθυνσης (ΑΕΙ/ ΤΕΙ)

Υποχρεωτική εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε επιχείρηση με πελατολόγιο και δραστηριότητα σε φορείς του ελληνικού δημοσίου

Άριστη γνώση χρήσης εργαλείων Office

Άνεση σε παρουσιάσεις και συναντήσεις εργασίας

Ικανότητα πιστής τήρησης χρονοδιαγραμμάτων

Ομαδικό πνεύμα

Γνώσεις τεχνολογιών πληροφορικής και συστημάτων

Άριστη γνώση Αγγλικών

Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου

Πρόσθετες πληροφορίες

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με bonus επίτευξης στόχων.

Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση/ πιστοποιήσεις.

Ζητάς  εργασία ; Ενημερώσου για τις τελευταίες αγγελίες εργασίας  ΤΩΡΑ στο ergasia.gr

εύρεση εργασίας

Ειδοποιήσεις εργασίας

Ενημερωθείτε για τις πιο πρόσφατες εργασίες που ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας.