ΑΓΓΕΛΙΑ για πωλητή

  • Πωλήσεις
  • Πλήρους Απασχολησης
  • 2 μήνες πριν
  • Αθήνα

  • icon
    Εργασιακή Εμπειρία : Απαιτούμενη προϋπηρεσία

Περιγραφή Εργασίας

pals

Η εισαγωγική εταιρεία PALS power & energy solutions πρωτοπόρος εταιρία στον κλάδο της με έδρα τον Αγ. Δημήτριο στην Αθήνα, ιδρύθηκε το 1974  και ασχολείται με το εμπόριο χονδρικής  πώλησης ηλεκτρονικού & ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.

Διαθέτοντας πλήρες και οργανωμένο δίκτυο πωλήσεων που καλύπτει ολόκληρη την ελληνική αγορά ζητά να προσλάβει ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ – ΠΩΛΗΤΗ για την συντήρηση & ανάπτυξη του πελατολογίου της (Αθήνα και επαρχία) συμβάλλοντας στην αναπτυξιακή προσπάθειά της.

Απαιτούμενα προσόντα:

Προϋπηρεσία σε πωλήσεις Β2Β

Γνώσεις και εμπειρία στο αντικείμενο της εταιρείας

Χωρίς στρατιωτικές υποχρεώσεις

Άνεση και ευγένεια στην επικοινωνία

Υπευθυνότητα με πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Ικανότητες διαχείρισης χρόνου, οργάνωσης και προγραμματισμού

Δίπλωμα μηχανής & ΙΧ αυτοκινήτου και δυνατότητα μετακινήσεων, ταξιδιών

Ενθουσιασμό και πάθος για την άρτια εξυπηρέτηση των πελατών

Ενέργεια και διάθεση για συνεχή αναζήτηση πληροφοριών και απόκτησης γνώσεων

Επικοινωνιακές δεξιότητες και επικέντρωση στους στόχους και τα αποτελέσματα

Τι προσφέρουμε:

Άριστο περιβάλλον εργασίας και πνεύμα συνεργασίας

Προοπτικές εξέλιξης

Συνεχή υποστήριξη / εκπαίδευση στη γκάμα των προϊόντων μας και τις τεχνικές πωλήσεων

Εταιρικό αυτοκίνητο / μηχανάκι σκούτερ

Κινητό τηλέφωνο

Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών αποδοχών και bonus σύμφωνα με την επίτευξη στόχων

Εργασία σε ένα σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον

Δυνατότητες εξέλιξης και ανάπτυξης

Βασικές αρμοδιότητες:

Η παρακολούθηση των συνθηκών και τάσεων της αγοράς και η συλλογή σχετικών με την περιοχή ευθύνης πληροφοριών

Η εφαρμογή του πλάνου και των στόχων πωλήσεων σύμφωνα με την στρατηγική της εταιρίας

Διαχείριση και ανάπτυξη υφιστάμενου πελατολογίου σε μία συγκεκριμένη γεωγραφική περιοχή

Αναζήτηση δυνητικών πελατών με σκοπό τη διεύρυνση του πελατολογίου

Λήψη παραγγελιών και διερεύνηση των αναγκών των πελατών

Είσπραξη των οφειλών των πελατών για παραγγελίες που έχουν παραδοθεί

Συνεχής υποστήριξη των πελατών μετά την πώληση και παραλαβή των προϊόντων

Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού

Καθημερινό πρόγραμμα επισκέψεων στους πελάτες, υλοποιώντας το πλάνο των πωλήσεων

Τηλέφωνο επικοινωνίας : 210-7563166 ,

Βιογραφικά στο email:  info@pals.gr

ergasia.gr

Job alerts

Receive emails for the latest jobs matching your search criteria